Dzieci lubią ciekawe zabawki. Teraz coraz mniej angażujące są zwykłe „uśpione przedmioty” a jest coraz większy popyt na zabawki interaktywne, którym najmłodsi mogą się lepiej bawić. Dlaczego zabawki interaktywne tak intrygują malców?

Zwykłe zabawki

Biorąc za przykład pierwszego lepszego misia, który oblega sklep z zabawkami możemy zobaczyć, to jak wygląda. Przykuwa uwagę to, jaki ma kolor, z czego wykonane i jak oczy itd. Kolejna sfera – kinetyczna – odpowiada za to, co czuje dziecko (bądź dorosły) w kontakcie z taką zabawką. Czy dany miś jest miękki i miły w dotyku? Czy idzie z nim wygodnie spać?

Dźwięk, obraz a czasami nawet zapach!

Zabawki interaktywne angażują wiele zmysłów i dlatego są takie fascynujące dla dzieci. Zwykłe zabawki zazwyczaj mogą się popisać tylko sferą wizualną i kinetyczną.

Interaktywna forma zabawy to możliwość wpływania przez dziecko na to, co się dzieje. Jeśli naciśnie jakiś guzik, to stanie się to… a jeśli inny to znowu coś innego. Czynnik ciekawości i ekscytacji sprawia, że dzieci przepadają za taką formą zabawy i dlatego coraz częściej można spotkać rodziców odwiedzających sklep z zabawkami w celu nabycia takiego prezentu dla dziecka.

Jak zaintrygować maluchy?

Zabawki interaktywne w przeciwieństwie do zwykłych stawiają na więcej doznań. Miś nie jest tylko ładny wizualnie oraz przyjemny w dotyku, ale także, gdy się go dotknie w nosek, to mówi coś, co potrafi zaciekawić dziecko.